Karlík a továrna na čokoládu

30. prosince 2007 v 15:13 | Barča♥

Karlík a továrna na čokoládu

Karlík a továrna na čokoláduPodivín Willy Wonka je proslulý svou továrnou na výrobu čokolády, kterou zásobuje celý svět. V továrně však již dlouho nikdo nebyl, ani nikdo neví, co se tam vlastně odehrává.
Karlík a továrna na čokoláduPřed lety totiž několik lidí ukradlo jeho tajné recepty, což Wonku namíchlo natolik, že vyhodil všechny zaměstnance a továrnu zavřel. Později jí opět spustil, ale již bez zaměstnanců. Tedy jen zdánlivě. Na své cestě do hlubin tropického pralesa se setkal s domorodým kmenem Umpa Lumpa, se kterým se dohodl, že se všichni Umpa Lumpové odstěhují do jeho továrny a tam budou pracovat i bydlet.
Karlík a továrna na čokoláduKdyž byla továrna zase v plném provozu, vyhlásil Wonka zvláštní soutěž pro děti. Pět šťastných mohlo v čokoládě najít zlatou vstupenku, která umožňovala ztrávit celý den ve Wonkově továrně. Jedním z nich je i hlavní postava filmu - Karlík. Karlík je z chudé rodiny a čokoládu si může dovolit jen velmi zřídka. Bydlí s rodiči a prarodiči v polorozpadlém domečku, který je ve filmu udělán naprosto úžasně. Řekl bych, že je to stěžejní objekt první poloviny filmu.
Karlík a továrna na čokoláduKromě Karlíka jsou ostatní děti, které vyhrály, nevychovaní spratci. Wonka je za to také po zásluze odmění. Nikdo z nich nedopadne dobře. Wonka má totiž velmi zvláštní způsoby a smysl pro humor. Čokoládová pohádka se může snadno změnit v čokoládové peklo.
Karlík a továrna na čokoláduI když se film může na první pohled zdát, jako jedna velká počítačová animace, opak je pravdou. Celá Wonkova továrna byla vytvořena reálně bez počítačových triků a to včetně scén s veverkama, které prý byly pro ten účel speciálně vycvičeny. Johnyho Deppa jsem hledal celý film - marně. S Wonkovou maskou prostě nebyl k poznání. Co mě moc nebavilo, byly tanečně-hudební scény Umpa Lumpů. To ovšem souvisí s mojí nenávistí k muzikálům, takže se vám třeba líbit budou. Jinak je to moc fajn film - zajímavý, netradiční, doporučuji.

O filmu:

Karlík a továrna na čokoládu
USA / Velká Británie, 2005, 106 min
Oficiání web:
Charlie and the Chocolate Factory
Režie: Tim Burton
V hlavních rolích: Freddie Highmore, Johnny Depp, Helena Bonham Carter, James Fox, David Kelly, Christopher Lee, Missi Pyle, Noah Taylor, Annasophia Robb
 


Komentáře

1 StAnUsCh&dada StAnUsCh&dada | Web | 30. prosince 2007 v 15:14 | Reagovat

zboznujem cokoladu...ale ten film som nevidela ete...:)

2 colorka colorka | 30. prosince 2007 v 15:15 | Reagovat

super film

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.